Icon Facebook Icon Twitter Icon Linkedin
YÜKLENİYOR
yonetim yapımız

YÖNETİM YAPIMIZ

Barış Oran

Barış Oran
Murahhas Aza

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Barış Oran, The University of Georgia’da MBA eğitimini tamamlamıştır. İş hayatına 1995 yılında PriceWaterhouseCoopers’ta denetçi olarak başlayan Oran, 1998-2003 yılları arasında Sara Lee Corp. Chicago IL’da önce denetim daha sonra finans ve hazine/sermaye piyasaları konularında görev almıştır. 2003-2006 yılları arasında Ernst and Young firmasında önce Minneapolis, MN’de, sonrasında Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Hindistan bölgelerinde sorumlu Kıdemli Müdür olarak görev almıştır.

2006 yılında Kordsa’da göreve başlayan Oran, sırasıyla İç Denetim Direktörü, Global Finans Direktörü ve CFO görevlerinde bulunmuştur. 2011 yılında H.Ö. Sabancı Holding Finans Direktörü, 2012 yılında H.Ö. Sabancı Holding Planlama, Raporlama, Finansman Bölüm Başkanı olarak atanan Oran, 2016 yılından itibaren H.Ö. Sabancı Holding Finans Grup Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Kordsa, Brisa, Enerjisa Enerji, Enerjisa Üretim, Teknosa, Carrefoursa, Avivasa, Çimsa ve SabancıDx şirketlerinde ise Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmektedir. TÜSİAD, BÜMED ve TÜYİD Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Burak Aydın

Burak Aydın
Genel Müdür

ODTÜ Makine Mühendisliği bölümü mezunu olan Burak Aydın, profesyonel hayatına 1997 yılında ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Network Asistanı olarak başlamış ve 2001 yılında Accenture Almanya ve Avusturya Ofislerinde çeşitli projelerde danışman olarak görev yapmış, 2004 yılında Türkiye’de Siemens Business Services bünyesinde Stratejik Planlama Danışmanı olarak görev yapmıştır. 2006-2011 yılları arasında Intel Türkiye bünyesinde sırasıyla İş Geliştirme Müdürü, İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı ve Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2017 yılında Silver Spring Networks’e EMEA pazarından sorumlu Genel Müdür ve 2018 yılında Teknosa Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuştur.

Burak Aydın, Ağustos 2018’den bu yana SabancıDx Genel Müdürü (CEO) olarak görevini sürdürmektedir.

Attila Bayrak

Attila Bayrak
İleri Veri Analitiği Genel Müdür Yardımcısı

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümü mezunu olan Attila Bayrak, Marmara Üniversitesi MBA bölümünde yüksek lisans sonrasında Marmara Üniversitesi’nde Bankacılık ve Ekonomi üzerine doktora eğitimini tamamlamıştır. Profesyonel hayatına 2000-2005 yılları arasında Garanti Bankası’nda CRM ve Pazarlama Müdürü, 2005-2007 yılları arasında Finansbank’ta CRM Müdürü olarak görev yapmıştır. 2007 yılında Akbank’a CRM Bölüm Başkanı olarak katılmış olup, 2016-2018 yıllarında Akbank’da Analitik Bölüm Başkanı olarak görevini sürdürmüştür.

Attila Bayrak, Ağustos 2018’den bu yana SabancıDx İleri Veri Analitiği Genel Müdür Yardımcısı (CAO) olarak görevini sürdürmektedir.

Özlem Kalkan

Özlem Kalkan
Strateji ve Satış Genel Müdür Yardımcısı

Sabancı Üniversitesi Mikroelektronik Mühendisliği bölümünün ilk mezunlarından olan Özlem Kalkan; 2005 yılında Sabancı Üniversitesi Telekomünikasyon Mühendisliği ve Yönetim Bilimleri Çift Dal Yüksek Lisans programını, 2016 yılında Insead Üniversitesi’nde ise Stratejik Liderlik programını tamamlamıştır.

Profesyonel iş hayatına yüksek lisans sırasında Borusan Telekom’da Katma Değerli Hizmetler Yöneticisi olarak başlayan Özlem Kalkan; 2005-2006 yılları arasında Teletek Telekomünikasyon Hizmetleri’nde 2006-2008 yılları arasında Grid Telekomünikasyon Hizmetleri’nde Pazarlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı, 2008-2010 yılları arasında Global İletişim Hizmetleri’nde İş ve Ürün Geliştirme Grup Müdürü olarak çalışmıştır. 2010-2019 yılları arasında Türk Telekom grubunda sırasıyla Yeni Ürün Geliştirme Müdürü, Stratejik Alanlar Müdürü, Stratejik İş Ortağı Grup Müdürlüğü, Tivibu Genel Müdürlüğü ve Ürün ve Servisler Direktörü pozisiyonlarında çalışmıştır.

Özlem Kalkan, Nisan 2019’dan itibaren SabancıDx ailesinde Strateji ve Satış Genel Müdür Yardımcısı (CSSO) olarak görevini sürdürmektedir.

Mehmet Akdağ

Mehmet Akdağ
Finans Grup Müdürü

İstanbul Teknik Üniversitesi Petrol Mühendisliği bölümü mezunu olan Mehmet Akdağ, profesyonel hayatına 1996 yılında Halk Sigorta T.A.Ş’de Mali İşler ve Planlama Uzmanı olarak başlamış ve daha sonra sırasıyla Bütçe Uzmanı, Mali İşler Uzmanı ve Mali İşler Birim Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. 2002 - 2008 yılları arasında SabancıDx’da Mali İşler Uzmanı olarak çalışmış ve 2008 – 2011 yılları arasında Birim Yönetici pozisyonunda çalışmaya devam etmiştir.

Mehmet Akdağ, Şubat 2011’den bu yana SabancıDx Finans Grup Müdürü görevini sürdürmektedir.

Tevfik Kor

Tevfik Kor
Dijital Dönüşüm Direktörü

Tevfik Kor lisans eğitimini 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Profesyonel hayatına 2000 yılında Arthur Andersen/Ernst&Young firmasında danışman olarak başlayan Tevfik Kor 2004-2007 yılları arasında Siemens Business Services'da Proje Yöneticisi olarak görev yaptı. 2007-2010 yılları arasında Hewlett-Packard şirketinde Danışmanlık ve Sistem Entegrasyonu Biriminde Müşteri Yöneticisi görevini yürüten Tevfik Kor sonrasında İş Çözümleri Birimi Müdürü olarak çalıştı. 2010-2015 yıllarında Atos şirketinde Telekom, Finans ve Enerji alanlarında Sektör Yöneticilikleri ve Standart Yazılım Direktörlüğü görevlerinde bulundu. Kor son olarak 2015-2018 yılları arasında kurucu ortaklığını yaptığı Teknosis firmasında görev aldı.

Tevfik Kor Aralık 2018 itibarıyla SabancıDx Dijital Dönüşüm Direktörü görevini sürdürmektedir.

Gökçe Kaya

Gökçe Kaya
Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü

Gökçe Kaya, 2001’de Ankara Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu ve Pazarlama İletişimi Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi’nde 2007 yılında tamamladı.
2001-2010 yılları arasında Avea’da Pazarlama ve Kurumsal İletişim alanlarında çalışan Kaya, 2010-2013 yılları arasında Huawei’de Pazarlama İletişimi Direktörü olarak görev yaptı ve Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi Pazarlama İletişimi faaliyetlerini yönetti. 2013-2014 yılları arasında HP’de Ülke İletişim Müdürü olarak çalıştı. 2014 yılında ING Emeklilik’e Marka ve İletişim Lideri olarak katılan Kaya şirketin NN Hayat ve Emeklilik marka dönüşüm sürecine liderlik etti.
Son olarak Ziylan Grup’ta Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapan Gökçe Kaya Aralık 2018’den bu yana SabancıDx A.Ş.’de Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

Semin Köseoğlu

Semin Köseoğlu
İnsan Kaynakları Müdürü

Semin Köseoğlu, lisans öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamlamasının ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları üzerine eğitimini sürdürmüştür. 2008-2011 yılları arasında McCann Erickson firmasında İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başlayıp 2011-2012 yılları arasında İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışmıştır. Kariyerine 2012-2018 yılları arasında Enerjisa’da Stratejik İnsan Kaynakları Uzmanı, İşe Alım ve Organizasyonel Gelişim Takım Lideri sonrasında Organizasyonel Gelişim Müdürü olarak devam etmiştir. 2018-2019 yılları arasında Borusan Holding’te Borusan Akademi Eğitim ve Gelişim Müdürü görevini yürüten Semin, Şubat 2019 itibarıyla SabancıDx İnsan Kaynakları Müdürü görevini sürdürmektedir.

Sayfayı Aşağı Kaydırın
icon scroll down