Yönetim Yapımız

Max Speur

DxBV Yönetim Kurulu Başkanı
Max Speur lisans eğitimini Technische Hogeschool Rijswijk Makine Mühendisliği ve İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesini ise University of Twente’de Teknoloji Bilimi ve Yönetimi alanında almış ve Henley Business School’da Birleşme ve Satın Almalar Liderlik Programını tamamlamıştır. Kariyerine 1992 yılında Royal Dutch Shell'de Finans ve Pazarlama Analisti olarak başlamıştır. 1993-2001 yılları arasında Logica'da farklı yönetsel pozisyonlarda görev aldıktan sonra kariyerine IBM'de devam eden Speur, 2001-2003 yılları arasında IBM Business Consulting Services'te Amsterdam'da İş Ortağı-Yönetici Müdür olarak ve 2003-2005 yılları arasında IBM Global Services'te Asya Pasifik, Şanghay bölgesinde İletişim Sektörü Lideri olarak görev almıştır. 2005 yılında Singapur ve Melbourne'da Hewlett Packard Enterprise Services Başkan Yardımcılığı ve Satış ve Endüstri Liderliği görevlerine atanan Speur, bu görevi 2011 yılına kadar sürdürmüştür. Speur, 2011 yılında AT10TION Group'u kurmuştur. 2012 yılında, SunTec Business Solutions'a katılarak İngiltere, Singapur, Birleşik Arap Emirlikleri, ABD ve Hindistan'dan sorumlu CCO & COO olarak görev yapmıştır. 2017 yılında CCS Connects'in CEO'su olarak atanan Speur, bu görevini 2021 yılına kadar sürdürmüştür. Speur 2011 yılından bu yana AT10TION Group'un Kurucusu ve CEO'su olarak görevini yürütmektedir.

2023 Mart ayından itibaren Sabancı Holding Dijital Grup Başkanı ve DxBV Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Doğuş Kuran

SabancıDx Genel Müdürü
DxBV Genel Müdürü
Doğuş Kuran, 1995 yılında Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun olup, Mühendislik Yönetimi dalındaki yüksek lisansını Portand State Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Profesyonel yaşamına 1998 yılında Alcatel'de Şirketler ve Tüketici Grubu Proje Koordinatörü ve Satış Müdürü olarak başladı. 2000-2008 yılları arasında Cisco Türkiye'de, Telekom, Kurumlar & İnternet İş Çözümleri Grup Müdürü ve Telekom Sektörü Hizmet Sağlayıcı Grubu Satış Direktörü görevlerini üstlenen Kuran, kariyerini Microsoft Türkiye'de Profesyonel Hizmetler ve Danışmanlık Grubu Çözümler ve Hizmetlerden Sorumlu Satış Direktörü olarak sürdürmüştür. Daha sonra sırasıyla Ericsson Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Satış ve Operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Accenture Türkiye ve IGEM Bölgesi'nde İletişim, Medya ve Teknoloji Grubu'nda Yönetici Ortak olarak sürdüren Doğuş Kuran 2015-2019 yılları arasında Turkcell'de Müşteri Deneyimi ve Dijitalleşme & Analitik Mükemmellik Merkezi'nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak profesyonel kariyerine devam etmiştir. 2020 yılında ise kendi şirketi Lancra Ltd.'yi kurmuştur.

Doğuş Kuran, Nisan 2021 itibarıyla SabancıDx Genel Müdürü, Temmuz 2022 itibariyle DxBV Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Doğuş Kuran aynı zamanda Startup Borsa Yönetim Kurulu Üyesi, heloland Danışma Kurulu Üyesi, SEM, Radiflow ve Bulutistan Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Özlem Kalkan

SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı
DxBV Pazarlama ve İş Çözümleri Genel Müdür Yardımcısı
2003 yılında Sabancı Üniversitesi Mikroelektronik Mühendisliği bölümünün ilk mezunlarından olan Özlem Kalkan; 2005 yılında Sabancı Üniversitesi Telekomünikasyon Mühendisliği ve Yönetim Bilimleri Çift Dal Yüksek Lisans programını, 2016 yılında Insead Üniversitesi’nde ise Stratejik Liderlik programını tamamlamıştır.

Profesyonel iş hayatına yüksek lisans sırasında Borusan Telekom’da Katma Değerli Hizmetler Yöneticisi olarak başlayan Özlem Kalkan; 2005-2006 yılları arasında Teletek Telekomünikasyon Hizmetleri’nde 2006-2008 yılları arasında Grid Telekomünikasyon Hizmetleri’nde Pazarlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı, 2008-2010 yılları arasında Global İletişim Hizmetleri’nde İş ve Ürün Geliştirme Grup Müdürü olarak çalışmıştır. 2010-2019 yılları arasında Türk Telekom grubunda sırasıyla Yeni Ürün Geliştirme Müdürü, Stratejik Alanlar Müdürü, Stratejik İş Ortağı Grup Müdürlüğü, Tivibu Genel Müdürlüğü ve Ürün ve Servisler Direktörü pozisiyonlarında çalışmıştır.

Nisan 2019’da Strateji ve Satış Genel Müdür Yardımcısı (CSSO) olarak SabancıDx ailesine katılan Özlem Kalkan; 2020 yılının Şubat ayında Satış ve Ürün Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna gelmiştir. Özlem Kalkan 2021 yılının Eylül ayı itibarıyla Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı, Temmuz 2022 itibariyle DxBV Pazarlama ve İş Çözümleri Genel Müdür Yardımcısı görevini üstlenmiştir.

Özlem Kalkan aynı zamanda Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi ve Teknolojide Kadın Derneği Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almaktadır.

Tevfik Kor

SabancıDx Dijital Dönüşüm Genel Müdür Yardımcısı
DxBV Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı
Tevfik Kor, lisans eğitimini 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.

Profesyonel hayatına 2000 yılında Arthur Andersen/Ernst&Young firmasında danışman olarak başlayan Tevfik Kor, 2004-2007 yılları arasında Siemens Business Services'da Proje Yöneticisi olarak görev yaptı. 2007-2010 yılları arasında Hewlett-Packard şirketinde Danışmanlık ve Sistem Entegrasyonu Biriminde Müşteri Yöneticisi görevini yürüten Tevfik Kor, sonrasında İş Çözümleri Birimi Müdürü olarak çalıştı. 2010-2015 yıllarında Atos şirketinde Telekom, Finans ve Enerji alanlarında Sektör Yöneticilikleri ve Standart Yazılım Direktörlüğü görevlerinde bulundu. Tevfik, 2015-2018 yılları arasında ise kurucu ortaklığını yaptığı Teknosis firmasında görev aldı.

Aralık 2018 yılında SabancıDx ekibine Dijital Dönüşüm Direktörü olarak katılan Tevfik Kor, Eylül 2019 itibariyle Dijital Dönüşüm Genel Müdür Yardımcılığı, Temmuz 2022 itibariyle DxBV Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı görevini sürdürmektedir.

Ebru Yiğit

SabancıDx Finans Direktörü
DxBV Finans Direktörü
Ebru Yiğit, lisans eğitimini 2006 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat fakültesinde tamamlamıştır. 2021 yılında Sabancı Üniversitesi EMBA programını tamamlamıştır.

Profesyonel iş hayatına 2006 yılında Deloitte Touche Tohmatsu’da Denetçi olarak başlamış, 2008-2012 yılları arasında Kordsa Global’de Global Finans Uzmanı, 2012-2016 yılları arasında Sabancı Holding’de Finans Müdürü, 2016-2019 yılları arasında Brisa’da Ticari Finans Müdürü, 2019-2021 yılları arasında Brisa’da Finansal Planlama ve Analiz Müdürü olarak çalışmıştır.

Eylül 2021’de Finans Direktörü olarak SabancıDx ailesine katılmıştır.

Semin Köseoğlu

SabancıDx Çalışan Deneyimi Direktörü
DxBV Çalışan Deneyimi Direktörü
Semin Köseoğlu, lisans eğitimini 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamlamasının ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları üzerine eğitimini sürdürmüştür.

2008-2011 yılları arasında McCann Erickson firmasında İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başlayıp 2011-2012 yılları arasında İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışmıştır. Kariyerine 2012-2018 yılları arasında Enerjisa’da Stratejik İnsan Kaynakları Uzmanı, İşe Alım ve Organizasyonel Gelişim Takım Lideri sonrasında Organizasyonel Gelişim Müdürü olarak devam etmiştir. 2018-2019 yılları arasında Borusan Holding’te Borusan Akademi Eğitim ve Gelişim Müdürü olarak görev almıştır.

Şubat 2019’da İnsan Kaynakları Müdürü olarak SabancıDx’e katılan Semin Köseoğlu, Şubat 2020 itibarıyla Çalışan Deneyimi Grup Müdürü, Temmuz 2022 itibariyle DxBV Çalışan Deneyimi Direktörü pozisyonunda görev almaktadır.

Ceren Önen

SabancıDx İş Geliştirme Direktörü
DxBV Strateji ve İş Geliştirme Direktörü
Ceren Önen, 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Profesyonel hayatına 1999 yılında Arthur Andersen Business Consulting bünyesinde Yönetim Danışmanı olarak başlayan Ceren, 2003-2005 yılları arasında çeşitli sektörlerde strateji, süreç ve organizasyon geliştirme projelerinde yer aldıktan sonra 2005 itibarile Turkcell bünyesinde telekomünikasyon, medya ve katma değerli servisler alanlarında ürün stratejisi tasarımı, ürün yönetimi, proje yönetimi alanlarında görev yapmış, hem son kullanıcılara hem de kurumlara yönelik yenilikçi ürün ve hizmetlerin hayata geçirilmesinde yer almıştır. Sonrasında 2014 itibariyle kurumlarda girişimcilik ve startup/ scaleup iş birliklerine yönelik danışmanlık hizmetleri vermeye başlayan Ceren Önen, finans, hizmet ve üretim sektörlerinde girişimcilik programları yürütmüş, inovasyon stratejisi tasarım ve startuplar ile iş geliştirme konularında şirketlere destek vermiştir.

Haziran 2019 itibariyle SabancıDx ailesinde İş Geliştirme Grup Müdürü olarak, Temmuz 2022 itibariyle DxBV Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev almaktadır.

Nur Yalçıner Kılıç

SabancıDx Hukuk, Risk ve Uyum Grup Müdürü
DxBV Hukuk, Risk ve Uyum Grup Müdürü
2006 yılında İstanbul Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Nur Yalçıner Kılıç, Queen Mary College, University of London’da, Uluslararası Ticaret ve Tahkim Hukuku üzerine LLM yüksek lisansını tamamlamıştır.

Profesyonel yaşamına, teknoloji, parekende, inşaat gibi çeşitli sektörlerden uluslararası kuruluşlara , hukuki danışmanlık hizmeti veren hukuk bürolarında avukat olarak başlayan Nur, şirketlere, iş hukuku, ticaret hukuku, sözleşmeler, icra ve tahkim alanlarında hukuki danışmanlık vermiştir. 2013-2017 yılları arasında Vaillant Grup bünyeside In House hukuk danışmanı olarak çalışmıştır. 2017’de BİMSA’ya Hukuk Bölümü Yöneticisi olarak katılmıştır.

2019 yılı itibariyle SabancıDx Hukuk Müdürü olarak görev alan Nur, 2020 itibariyle Hukuk,Risk ve Uyum Müdürlüğü, Temmuz 2022 itibariyle DxBV Hukuk, Risk,Uyum Grup Müdürü olarak görev almaktadır.