Yazılım Kalite ve Test Hizmetleri

Strateji & Planlama
Bu hizmetimizde kullanılan yazılım geliştirme yaşam döngüsüne uygun olarak test yaşam döngüsünün ve yazılım kalite yaklaşımının belirlenmesi amaçlanır. Belirlenen stratejilere göre test planları oluşturulup, test stratejisi ve planına göre test yaşam döngüsünün çalışması sağlanır.
Kod Kalitesi
Uygulama için geliştirilen kaynak kod satırlarının Statik Kod Analizi araçları ile devamlı denetlenerek kod seviyesinde metrikler takip edilir. Geliştirilen uygulamanın belirlenen kalite standartlarına uygunluğu denetlenirken, hem geçmişe yönelik kod seviyesindeki bulguların düzeltilmesi sağlanır hem de teknik borçlanma azaltılarak toplam kalite arttırılır.
Fonksiyonel Test
Uygulamaların fonksiyonel testleri (UAT, System, Regression, Integration, Unit) manuel ya da otomatik olarak yapılır. Otomasyon testleri için gerekli olan web ve mobil uygulama scriptlerinin yazılması sağlanır.
Performans-Yük Testleri ve Görsel Testler
Uygulamaların fonksiyonel olmayan performans ve responsive design testleri yapılmaktadır. Bu testler için ilgili ortamlar kurularak, scriptlerinin yazılması ve belirlenen senaryoların simülasyonu yapılır.
Test Otomasyonu
Test otomasyon yaklaşımımız sayesinde web ve mobil tabanlı uygulamalar ile Servis/API testlerinin otomasyonu gerçekleştirilmektedir. Geliştirilen otomasyon scriptlerin çalıştırılması ve koşum sonuç raporlarının paylaşılması sağlanır.
Continuous Quality-Testing
Kalite ve Test adımları DevOps / CI-CD süreçlerine yazılım kalite aksiyonlarını dahil ederek uygulanır.
Uygulama Performans İyileştirmeleri
Uygulama performansında olabilecek darboğazları tespit ederek iyileştirme noktalarının belirlenmesi ve yapılan çalışmaların ve iyileştirmelerin izlenmesi için Uygulama Performans İzleme (APM) araçları devamlı incelenerek uygulama metriklerinin takibi gerçekleştirilir.

Özel Uygulama Hizmetlerimiz ile Tanışın.

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
Yukarıdaki İletişim Formu vasıtasıyla iş başvurusunda bulunarak özgeçmişinizi iletmeniz halinde talepleriniz dikkate alınmayarak özgeçmişiniz imha edilecektir. İş başvurularınız için web sitemizin Hakkımızda kısmında belirtmiş olduğumuz iletişim adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.