Deneyim Tasarımı
( UX / UI )

Keşif
Doğru ürünü tasarlamak için, projenin amacını, hedeflerini ve kapsamını anlayarak, gerçek problemin peşine düşüyoruz. Bu aşamada; projenin bütün paydaşlarını bir araya getirerek beyin fırtınası oturumları ve çalıştaylar düzenliyoruz. Hedef kitle araştırması yaparak, onların ihtiyaçlarını ve davranışlarını anlamak için ön görüşmeler yapıyoruz. Elde ettiğimiz iç görüleri gruplayarak, önceliklendiriyoruz.
Analiz
Elde edilen ya da mevcutta bulunan çeşitli verilerle, kullanıcı ve muadil ürün araştırmaları yapıyoruz. Gözlem, görüşme ve içerik analizi gibi kalitatif veriler için; sektör eğilim, davranış raporlarını, kullanıcıların mevcut deneyimlerini inceliyoruz. İhtiyaçlara göre, etnografik, netrografik, anket, röportaj gibi farklı yöntemleri kullanıyoruz. Kantitatif veriler için SEO, tıklanma analizleri gibi verilerden faydalanıyoruz. Kullanıcı gruplarımızı tanımlayarak, personaları oluşturup, kim için çözüm üreteceğimizi netleştiriyoruz.
Fikir Geliştirme
Keşif ve analiz aşamalarında topladığımız içgörü ve verilere göre çözeceğimiz tasarım problemini tanımlayarak, ürünün gereksinimlerini belirliyoruz. Tasarım odaklı düşünme metodolojisine göre, önce açılarak bütün sınırlardan bağımsız onlarca farklı fikir üretip, daha sonra onların üzerinde çalışıp gerçekçi çözümlere dönüştürüyoruz. Geliştirdiğimiz hızlı prototipler ile kullanıcı testleri gerçekleştirerek, sürekli geri bildirim toplayarak, tekrar tekrar çalışıp deneyimi en iyi hale getiriyoruz.
Üretim
Ürünün iletişim ve görsel dili belirlenip, ayrıntılı tasarım çıktıları oluşturularak, kullanıcılar ile test edilip, raporlandıktan sonra ilgili ekranları yazılım ekiplerine teslim ediyoruz. Tutarlı, modern, yalın ve keyifli bir deneyim oluşturarak projeyi tamamlıyoruz.

Özel Uygulama Hizmetlerimiz ile Tanışın.

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
Yukarıdaki İletişim Formu vasıtasıyla iş başvurusunda bulunarak özgeçmişinizi iletmeniz halinde talepleriniz dikkate alınmayarak özgeçmişiniz imha edilecektir. İş başvurularınız için web sitemizin Hakkımızda kısmında belirtmiş olduğumuz iletişim adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.