Icon Facebook Icon Twitter Icon Linkedin
Yükleniyor
YÜKLENİYOR
Hizmetler

SİBER GÜVENLİK

Dijital Kalenizi Bugünden İnşa Edin!

Değerli verilerinizi siber güvenlik ile koruma altına alın

Değerli varlıklarımız reel dünyada nasıl korunmaya ihtiyaç duyuyorsa, dijital platformlarda da değerli varlık olarak nitelendirdiğimiz veri ve kaynaklarımız o şekilde korunmaya ihtiyaç duyar. Dijital dönüşümün en önemli adımlarından birisi de, verilerimizin değerinin bilincinde olarak bunların çalınması gibi durumlara karşı önlemi çok önceden almaktır.

Siber saldırı ve suçların ciddiyetini giderek arttırdığı günümüzde siber güvenlik, bir şirketin verilerini ve önemli kaynaklarını dijital mecralarda koruması için olmazsa olmaz hizmetlerden birisidir. Bilgisayar bilimleri, elektronik mühendisliği ve matematiğin kesişim noktasında olan bu hizmet, dijitaldeki tüm değerli verilerinizi koruma noktasında hayati bir rol oynuyor.

Firewall yönetimi (Dedike/Paylaşımlı)

Firewall yönetimi hizmet kapsamında bilgi varlıklarının korunması için veri merkezi içinde yada müşteri tarafında proje detaylarına göre dedike yada paylaşımlı olarak erişim seviyesinde güvenlik sağlanmaktadır. Konusunda lider firmaların ürünleri ile çalışarak bilgilerin gizliliği ve bütünlüğünü korunmaktadır.

Tüm kural ve politikalar cihazlara merkezi olarak yüklenmektedir. Kuruma özel güvenlik altyapısı oluşturulabilmekte, isteğe bağlı olarak sistemin kesintisiz çalışırlığını sağlayabilecek yedekli yapılar kullanılabilmektedir.

Hizmet bileşenleri merkezi yönetim sistemleri ile 7x24 izlenmektedir,

IPS/IDS yönetimi (Dedike/Paylaşımlı)

IPS/IDS yönetimi hizmet kapsamında internet ve intranet üzerinden sistemlerinize gelecek atakları sahip olduğu imza veritabanı ile tespit edip bloklayarak, sunucularınız saldırılara karşı korunacaktır. Konusunda lider firmaların ürünleri ile çalışarak bilgilerin gizliliği ve bütünlüğünü korunması hedeflenmektedir.

Kuruma özel güvenlik altyapısı oluşturulabilmekte, isteğe bağlı olarak sistemin kesintisiz çalışırlığını sağlayabilecek yedekli yapılar kullanılabilmektedir.

Hizmet bileşenleri merkezi yönetim sistemleri ile 7x24 izlenmektedir.

URL Filtreleme /Proxy (Dedike/Paylaşımlı)

URL Filtreleme Hizmet kapsamında kurumlara içeriklerine göre sınıflandırılmış web sitelerinden, şirket politikalarına uygun olmayan sayfalara erişimi engelleme olanağı tanınmaktadır. Proxy hizmet kapsamında ise kurum ağlarının ortak bir proxy sunucusu üzerinden web tabanlı anti-virüs, spyware vb zararlı kodlara karşı korunması sağlanmaktadır. Gateway seviyesinde bir çözüm olduğu için kullanıcı bilgisayarlarına herhangi bir yazılım yüklenmesine gerek yoktur.

Hizmetleri konusunda lider firmaların ürünleri ile çalışarak bilgilerin gizliliği ve bütünlüğünü korunması hedeflenmektedir.

Kuruma özel güvenlik altyapısı oluşturulabilmekte, isteğe bağlı olarak sistemin kesintisiz çalışırlığını sağlayabilecek yedekli yapılar kullanılabilmektedir.

Hizmet bileşenleri merkezi yönetim sistemleri ile 7x24 izlenmektedir

SSL VPN hizmeti

SSLVPN hizmet kapsamında kullanıcıların kurum networküne uzaktan güvenli şekilde bağladığı hizmet şeklidir. Hizmet kapsamında dedike SSL VPN cihazları kurumların Active Directory entegre çalışarak grup bazlı erişim tanımları yapılmasınada imkan vermektedir .Hizmet istenildiğinde OTP hizmeti ile beraber çalışabilmektedir.

Kuruma özel güvenlik altyapısı oluşturulabilmekte, isteğe bağlı olarak sistemin kesintisiz çalışırlığını sağlayabilecek yedekli yapılar kullanılabilmektedir.Hizmet bileşenleri merkezi yönetim sistemleri ile 7x24 izlenmektedir

AntiVirüs/AntiSpam (Dedike/Paylaşımlı)

Paylaşımlı AntiVirüs/AntiSpam hizmet kapsamında , internetten kurumlara gelen e-postaların “Spamler, Virüslerden, Trojanların,.. " kurum networkune iletilmeden korunması amacıyla sunulan hizmet şeklidir. Bu sayede temiz ve güvenli e-postalar kuruma ulaştırılırken, tüm zararlı e-postalar internet girişinde engellenmektedir.

İstenildiğinde AntiVirüs/AntiSpam dedike olarak da verilebilmektedir isteğe bağlı olarak sistemin kesintisiz çalışırlığını sağlayabilecek yedekli yapılar kullanılabilmektedir.Hizmet bileşenleri merkezi yönetim sistemleri ile 7x24 izlenmektedir

DDOS (Distributed Denial-Of-Service Attack) Önleme Hizmeti

DDOS yönetimi hizmet kapsamında internet erişimi ve internete açık sunucular için DDOS önleme hizmetini servis sağlayıcıdan sağlayarak volumetric bir DDOS atağı için sunacaktır. İstenildiğinde bu hizmet kapsamında dedike hizmet olarak verilip koruma şekilleri farklı senaryolar için de kullanılabilecektir.

Hizmet bileşenleri merkezi yönetim sistemleri ile 7x24 izlenmektedir

Yük Dengeleme Hizmeti/WAF Hizmeti

Yük Dengeleme Hizmeti / WAF Hizmeti kapsamında web servislerine gelen trafiğin farklı sunuculara dağıtılarak sunucuya gelen isteğin cevaplanma süresini azaltılmasına yönelik yük dağıtma hizmetidir. İstenildiğinde WAF hizmeti ile gelen istekler içerisindeki zararlı atak erişim hizmetleride engellenebilmektedir.

Kuruma özel güvenlik altyapısı oluşturulabilmekte, isteğe bağlı olarak sistemin kesintisiz çalışırlığını sağlayabilecek yedekli yapılar kullanılabilmektedir.Hizmet bileşenleri merkezi yönetim sistemleri ile 7x24 izlenmektedir.

Proaktif Tehdit İzleme ve Log Yönetim Hizmeti

Proaktif Tehdit İzleme ve Log Yönetim Hizmeti ile kurumların iletişim ve bilgi teknolojileri altyapısında oluşabilecek güvenlik olaylarına karşı sistemlerin 7 gün 24 saat proaktif izlendiği ve gözlendiği, olası olayların önceden tespit edilerek olası zararların oluşmadan önlenebilmesi hedeflenmektedir. Bunun yanında yasal yükümlülüklerin (5651 nolu uyum yasası) gerektirdiği log kayıtlarının yasaların gerektirdiği sürece saklanması ve istendiği durumlarda raporlanması mümkün olacaktır.

Proaktif Tehdit İzleme Hizmeti

• 7 gün 24 saat IBM’in dünya genelinde bulunan güvenlik operasyonları merkezilerinden, ilişkilendirilmiş loglar üzerinde oluşabilecek tehditlerin anlık izlenmesi ve tespit edilen tehditlerde aksiyon alınabilmesi
• Dünyanın en büyük tehdit ve güvenlik açığı veritabanı kullanarak ilişkilendirilen kural setleri ile oluşabilecek risklere önlem alınabilmesi
• Gerçek zamanlı ve geçmiş tehditlerin analizinin yapılması
• IBM X-Force araştırma ekibi dünya genelindeki zafiyetleri ve saldırıları araştırıyor ve izliyor olması ile birlikte mevcut toplanan loglarda bu zafiyetlerin bulunması durumunda proaktif önlem alınması
• Politika istisnaları ve kullanıcı davranışı trendlerini içeren haftalık ve aylık trend analizi raporunun alınması

Log Yönetimi Hizmeti

• Merkezi olarak müşteri tarafında dağınık tutulan logların merkezi bir veritabanında toplayarak tek bir web arayüzünden erişilebilir hale getirilmesi
• 5651 yasasına uygun bir şekilde logların saklanması ve gerekmesi durumunda raporlanması
• Log Kapasitelerinin artması durumunda kuruluşmuş olan mimarinin genişleme olanağının bulunabilmesi
• Yeni SIEM altyapısında log korelasyon yeteneğinin olması ile toplanan loğlardan Müşteri ihtiyaçlarına özel korelasyon kurallarının oluşturulabilmesi
• Raporlama sayfası desteği ile WEB ara yüzünden istenilen logların araştırılabilme imkanı sağlanabilmesi yararlarından faydalanılacaktır.

Sayfayı Aşağı Kaydırın
icon scroll down

HİZMETLER